Zameranie materskej školy

Materská škola je zameraná na výchovu detí a rodičov k športovo-pohybovým aktivitám a zdravému životnému štýlu a je zameraná na dopravnú výchovu. Zameranie školy na šport rozvíjame prostredníctvom rôznych športových aktivít v priebehu dňa počas výchovno-vzdelávacieho procesu.

Veľkým prínosom pre našu materskú školu je aktívna účasť detí  v dopravných situáciach na dopravnom ihrisku, ktoré je v areáli materskej školy.

Zážitkovým učením na dopravnom ihrisku vedieme deti, aby vnímali kamaráta ako účastníka cestnej premávky, rešpektovali ho, dodržiavali pravidlá dopravnej výchovy. Snažíme sa rozvíjať vedomosti o dopravnej výchove správnou motiváciou a aktivitami. Uskutočňujeme vychádzky cez križovatky, frekventované miesta, rozprávame a čítame o doprave, maľujeme rôzne dopravné situácie, pozorujeme premávku, nadobúdame základy o dopravných predpisoch a pravidlách cestnej premávky. Postupujeme od jednoduchšieho k zložitejšiemu. Vedieme deti k ohľaduplnosti k ostatným účastníkom cestnej premávky. Učíme sa správne orientovať a správať v dopravných situáciách ako chodci, cyklisti, kolobežkári, pri čom si rozvíjame špeciálne pohybové zručnosti. Tak sa pripravujeme na bezpečný a samostatný pohyb v cestnej premávke s dôrazom na dodržiavanie pravidla vidieť a byť videný. Zvyšujeme si teoretické a praktické poznatky z dopravnej výchovy v spolupráci s príslušnými orgánmi /dopravná polícia, mestská polícia, záchranná služba/ a preverujeme si získané znalosti na súťažiach s dopravnou tematikou.

• Materská škola Levoča, Ul. Železničný riadok 3
    Ul. Železničný riadok 3,