MATERIÁLNO TECHNICKÉ A PRIESTOROVÉ PODMIENKY

Štvortriedna materská škola je jednoposchodová budova a nachádza sa uprostred školského areálu. Budova materskej školy je po rekonštrukcii, s vlastnou plynovou kotolňou, má vymenené okná, opravenú strechu.

Na prízemí sa nachádza kotolňa, sklad, šatňa pre deti starších skupín, jedáleň, kuchyňa, sklad potravín, kancelária riaditeľky a kancelárie pre ekonomické oddelenie. Na poschodí sú štyri triedy, dve sociálne zariadenia, šatne pre mladšie deti a kabinet učebných pomôcok. Triedy sú tiež po čiastočnej rekonštrukcii: podlahová guma bola nahradená novou, chodby, schodište a sociálne zariadenia sú vydláždené. V každej triede je nový nábytok, koberce, stoly a stoličky pre deti. Každá trieda je vybavená PC, CD prehrávačom, triedy majú k dispozícii interaktívne tabule, Bee- Bot, Easi-View. V školskom kabinete sa nachádzajú učebné, didaktické pomôcky, ktoré sú k dispozícii všetkých pedagogickým zamestnancom. Nachádzajú sa v ňom aj pomôcky na pohybové aktivity. Triedy sú priebežne dopĺňané hračkami, stavebnicami podľa potreby a ponuky. Školská knižnicaje pravidelne dopĺňaná o nové knižné novinky pre deti, ale aj pre pedagogických zamestnancov. Materská škola je dostatočne vybavená pomôckami, didaktickým materiálom pre kvalitnú prácu pedagógov s deťmi.
Exteriér tvorí zväčša trávnatá plocha, na ktorej sú vysadené ihličnaté, listnaté aj ovocné stromy. Záhrada je vybavená moderným a účelným záhradným zariadením, tromi pieskoviskami. Súčasťou areálu je od roku 2010 novovybudované dopravné ihrisko s kruhovým objazdom, dopravnými značkami, ktoré sprístupňujeme aj iným školám. K dopravnému ihrisku patria aj bicykle, odrážadlá, štvorkolky, ochranné prilby. Vedľa dopravného ihriska sa nachádza vonkajší sklad, v ktorom sa nachádza vybavenie pre sezónne činnosti.

• Materská škola Levoča, Ul. Železničný riadok 3
    Ul. Železničný riadok 3,